Salman Khan uniewinniony w sprawie z 2002 roku
Dodane przez WeronikaMisiak dnia Listopad 21 2016 18:14:03

Bombajski Sąd Najwyższy ogłosił ostateczny werdykt w sprawie wypadku z 2002 roku, w którym brał udział Salman Khan. Aktor został oczyszczony z zarzutu, prokuratura nie udowodniła mu winy.

„Słuchaj, głośno i uważnie: Salman Khan jest niewinny” ogłosił dziś Bombay HC. Policja z Bandra została również poinstruowana, aby zwrócić aktorowi paszport.

Ponadto ogłosił: „Na podstawie dowodów przedstawionych przez prokuraturę, @BeingSalmanKhan nie może być skazany.”

Wyrok ten jest ogromną ulgą dla aktora i jego rodziny, którzy żyli w napięciu z powodu wcześniejszego werdyktu w tej sprawie. Wszyscy fani Salmana są zadowoleni z tego, że aktor ma czyste konto przed Sądem.


Salman dziękuje „rodzinie, przyjaciołom i fanom” za wsparcie. Bollywoodzka super gwiazda Salman Khan, który został oskarżony o zabójstwo, nie będące równoznaczne z morderstwem, w 2002 roku, gdzie zbiegł z miejsca wypadku, gdzie jedna osoba straciła życie, a cztery inne zostały ranne, został uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

Uspokojony werdyktem, wdzięczny Salman odwiedził Twittera i napisał: „Akceptuję decyzję sędziów z pokorą. Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom za ich wsparcie i modlitwy.”

6 maja 2015 r. Bombajskie Posiedzenie Sądu, skazało go na pięć lat więzienia, w sprawie którego Khan złożył apelację w Sądzie Najwyższym. Khan twierdził, że zarzut zabójstwa został błędnie wywołany i nie uzasadniony.

Sędzia A.R. Joshi, który podał wyrok, znalazł kilka luk w procedurach kontroli na obecność alkoholu w krwi aktora, a ponadto stwierdził, że prokuratura nie zdołała wykazać, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu tej feralnej nocy.

Joshi stwierdził także, że oświadczenie kluczowego świadka, policyjnego ochroniarza Ravindra Patil, nie może być wiarygodne, ponieważ nie może być przepytany z powodu jego śmierci.


Rozszerzona zawartość newsa
Źródło: http://www.bollywood.pun.pl
Copyright: http://www.bollywoodswiatmarzen.dbv.pl